fbpx

Najbardziej utalentowani zawodnicy Taekwondo

fot. TVP Sport

Nieważne, co robimy. Zawsze chcemy być najlepszymi. Udowadniamy sobie, a także wszystkim którzy w nas nie wierzą, że coś potrafimy i decydujemy się na przekraczanie swoich granic. Jeśli czegoś naprawdę pragniemy to ograniczenia przestają dla nas istnieć. Zawodnicy Taekwondo z całego świata również prezentują taką postawę i postaramy się dziś przybliżyć ich sylwetki.

Polscy zawodnicy Taekwondo

Spośród zawodniczek z Polski nie sposób wspomnieć o Patrycji Adamkiewicz. 23-letnia wychowanka MUKS-u Białe Tygrysy Jarocin na chwilę obecną jest jedną z najbardziej perspektywicznych zawodniczek taekwondo olimpijskiego. Choć debiut na IO nie poszedł jej najlepiej, młoda taekwondzistka ma za sobą udziały zakończone medalem na uniwersjadach, a także na Mistrzostwach Europy. Jej największym sukcesem do tej pory jest srebrny medal wywalczony drużynowo w Tajpej w 2017 roku. Na tym samym turnieju również srebrny medal, lecz indywidualnie w kategorii do 73 kg, wywalczyła także starsza od Patrycji o dwa lata Aleksandra Kowalczuk. Pochodząca z Hrubieszowa zawodniczka była również blisko zdobycia brązu na ostatnich IO w Tokio. Przegrała niestety decydujący pojedynek z Brytyjką Biancą Walkden 3:7. Jako ciekawostkę można przywołać także postać „Jurasa”, czyli Łukasza Jurkowskiego, polskiego komentatora sportowego, którego przeszłość zahaczała o taekwondo. Odnosił on sukcesy w pierwszej dekadzie XXI wieku i posiada pierwszy stopień dan, a więc czarny pas.

Niemcy

W Niemczech dosyć znane z taekwondo jest mające tureckie pochodzenie rodzeństwo Güleç. Zarówno Rabia, jak i Tahir mają za sobą występy na Igrzyskach Olimpijskich w Rio. Oboje jednak nie odnieśli na nich większych sukcesów i odpadli w okolicach ćwierćfinałów. Jednym z bardziej utytułowanych taekwondzistów jest za to Levent Tuncat. 33-latek z Duisburga w przeszłości zdobywał złote medale na Mistrzostwach Europy w kategoriach do 54 i 58 kg.

Francja

Przyszłością francuskiego taekwondo śmiało można nazwać Altheę Laurin. 20-latka niedawno odniosła swój życiowy sukces, zdobywając brąz na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Pokonała w repasażu iworyjkę, Aminatę Traoré. Trzy lata wcześniej natomiast zdobyła srebro na Igrzyskach Śródziemnomorskich w hiszpańskiej Tarragonie. Nie miniemy się z prawdą, jeśli powiemy że jest to idealna postać do zastąpienia Haby Niaré, 28-latki która ma w swojej kolekcji między innymi srebro z Rio. Poza tym warto wymienić jeszcze złota wywalczone na MŚ (Puebla 2013) oraz ME (Sankt Petersburg 2010).

Szwedzcy zawodnicy Taekwondo

Jedną z najpopularniejszych taekwondzistek w Szwecji jest Elin Johansson. Co prawda IO, na których występowała nie poszły po jej myśli, ale dwukrotnie (w 2013 i 2014) zdobywała złoto w światowym Grand Prix Taekwondo, a także brąz w tych samych rozgrywkach (2016). Poza tym dołożyła również brązowe krążki w Igrzyskach Europejskich oraz Mistrzostwach Europy.

Duńscy zawodnicy Taekwondo

Jasmin Andersen to 22-letnia duńska zawodniczka, która nie ma za sobą jeszcze startów na największych imprezach, ale bezapelacyjnie ma w swojej kolekcji wiele medali. W tym 11 złotych, 5 srebrnych i 8 brązowych wywalczonych na turniejach open! Na swoim koncie ma 47 zarejestrowanych walk, z czego ponad połowa to wygrane. Ostatnim jej sukcesem był wywalczony przez nią brązowy medal w ramach Bejrut Open 2021. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.